loading
Bring people to your parks
mainpic
mainpic
mainpic
menu
Bring people to your parks
News

New BBQ Park Luzanky

17. 12. 2020

Thanks to the great interest in enviromental friendly BBQ, we have opened a second grillpoint for you in Lužánky Park. You can find it right next to the first BBQ.

Grillpoint Loučná nad Desnou

01. 09. 2020

New Grillpoint in Loučná Desnou will certainly enchant you. Come and sit on a flowering meadow and enjoy the view of the Jeseníky Mountains. Grillpoint can be booked in Tančírna.

Grillpoint Výstaviště, Prague

15. 05. 2020

Two new Grillpoints are waiting for you in the middle of the newly reconstructed multifunctional complex Výstaviště in the center of Prague. It simply lives in Výstaviště!

Grillpoint ZOO, Brno

18. 06. 2019

Make your visit to the Brno Zoo more pleasant with a good lunch and please your loved ones and your wallet. From today it is possible to use the public Grillpoint in the upper part of the ZOO Brno.

Grillpoint Lisen, Brno

19. 04. 2019

In the middle of the Brno is a housing estate Líšeň where is a paradise for children and adults. Come and try the new Grillpoint in the middle of a revitalized Líšeň park.

Grillpoint Main Point Pankrac, Prague

01. 08. 2018

On the rooftop terrace of the most environmentally friendly building of the world "Main Point Pankrác" in Prague we have built a new Grillpoint i n order to highlight it's environmentally friendly concept. More...

Grillpoint Park Nove Vratislavice, Liberec

27. 06. 2018

We have opened new Grillpoint at Park "Nové Vratislavice"! Hundreds of people enjoyed specialties from our Grillpoint on the opening day. Come and try it! ...more

Grillpoint Park Spilberk

06. 11. 2017

Try new Grillpoint at Park "Špilberk"  and enjoy a nice view over the centre of the city Brno.

For Architects

Jsme společnost nabízející u svých produktů vysokou míru individualizace. Proto nás neváhejte kontaktovat, pokud máte v hlavě svou myšlenku Grillpointu s vlastním rukopisem.

Vytvořte si svůj Grillpoint!

Kontaktujte nás a my Vám obratem zašleme dokument s technickými parametry, které je nutné dodržet a další detailní informace. Vy nám dáte návrh vizualizace a my ho vyhodnotíme, zda je realizovatelný z pohledu konstrukce, výroby a termodynamiky. Na základě vzájemné domluvy pak naše kancelář provede detailní konstrukční návrh, který jsme schopný do několika týdnů uvést v život.

 

Brzy zde bude k dispozici 3D knihovna našich Grillpointů ve formátu .dxf pro Vaše projekty.

Velikost jednotky pro zástavbu

Jsme výhradním zástoupením patentované technologie Greenplate 300, která je špičkou ve své třídě na celém světě. Díky moderní technologii o chytré řídicí jednotce stačí pouze 1800 Watt k ohřátí plotny na 320°C během pár minut. Se svou účinností se vyrovná elektrickým grilům s dvojnásobným příkonem, a patří tak k nejméně energeticky náročným grilům na trhu.

Během návrhu svých kreativních projektů dbejte zejména na tyto základní zástavbové rozměry: 

 

 Easy and fast operation in 3 steps!

1
Press the security button and wait until the grill heats up
2
Put the food on grill and enjoy
3
Clean up the grill after you use it
iconHead Office
Park BBQ s.r.o.
Ocelkova 643/20
198 00 Praha 9
Czech Republic
iconCustomer Center
Park BBQ s.r.o.
Rooseveltova 296
436 01 Litvínov
Czech Republic
icon+420 777 354 254
+420 608 111 030
iconinfo@parkbbq.cz
iconParkBBQ.cz
Do you have a tips for public grill?